اگر بخواهیم تعداد دوربین های هایک ویژن مورد نیاز را به صورت تخمینی مشخص کنیم. باید از راهنمای زیر استفاده کنید. ولی اگر پروژه شما یک پروژه بزرگ و حساس است، باید از یک کارشناس نصب بخواهید با حضور در محل پروژه و انجام بررسی های لازم، تعداد دقیق دوربین های مورد نیاز شما محاسبه کند. تا انتها با گروه صنعتی فرهانیران سیستم همراه باشد تا ببینیم چه تعداد دوربین برای مکان های مختلف نیاز است

دوربین های مورد نیاز ساختمان مسکونی

جهت نصب دوربین مداربسته در یک ساختمان مسکونی گذشته از شکل ساختمان و متراژ، نقاط ثابتی وجود دارد که بهتر است دوربین های مداربسته در آنجا نصب شود.

این نقاط عبارت است از:

همیشه درب های ورودی- خروجی جزو یکی از مهمترین و حساس ترین قسمت های یک ساختمان یا مجتمع آپارتمانی هستند، زیرا محل ورود و خروج اشخاص مختلف هستند.  پس بهتر است برای این مکان ها از یک دوربین با کیفیت تصویر فوق العاده که بتوان جزئیات تصویر را به خوبی مشاهده کرد، استفاده کنیم.

برخلاف درب های ورودی- خروجی که یکی از پر رفت و آمدترین قسمت های یک ساختمان است، پارکینگ ساختمان محلی است که رفت و آمد زیادی در آن صورت نمی گیرد و خلوت تر است. از طرفی بسیاری از ساختمان ها و مجتمع های مسکونی، پارکینگ های روباز دارند که دسترسی به آنها خیلی آسان تر است. بنابراین توصیه ما به شما این است که در این مکان ها از دوربین های مداربسته استفاده کنید.

حیاط ها هم جزو مکان های روباز یک ساختمان محسوب می شوند از طرفی وارد شدن به حیاط از دیوارها و درب ها امکان پذیر است و از آنجایی که محل بازی کودکان هم هست محافظت از آنجا از اهمیت خاصی برخوردار می شود پس، نصب دوربین در این محل الزامی است.

انباری های همیشه مورد توجه سارقین است، زیرا انباری ها محل نگهداری اشیا و اسباب و اثاثیه ساکنین است و از طرفی  انباری ها از خلوت ترین و کم رفت و آمد ترین بخش های  یک ساختمان است پس بهتر است برای این قسمت هم یک دوربین اختصاص دهید.

در بیشتر موارد پشت بام ها به یکدیگر راه دارند و می توان از طریق پشت بام های خانه های مجاور به راحتی به یک خانه وارد شد و آن را سرقت کرد. پس برای این قسمت هم یک قسمت در نظر بگیرید.

دوربین های مورد نیاز ساختمان تجاری و مغازه ها

در محیط های تجاری و مغازه ها، بهتر است دوربین ها را در قسمت هایی که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم نصب کنید:

چه تعداد دوربین هایک ویژن نیاز داریم
 • درب ورودی- خروجی:

  همانگونه که در قسمت های قبل هم به آن اشاره کردیم، درب های ورودی- خروجی یکی از مهمترین و حساس ترین قسمت در هر مکان است. شما با نصب دوربین در این مکان به سادگی می توانید رفت و آمد افراد را کنترل کنید. اگر متراژ فروشگاه شما کوچک است. دوربین هایی که در محیط داخلی نصب می کنید هم به راحتی می تواند درب ورود- خروج را پوشش دهد.

 • پشت سر فروشنده و رو به مشتری:

  یکی دیگر از مکان هایی که باید دوربین داشته باشد، پشت سر فروشنده و رو به مشتری است، در این مکان برای ثبت فعالیت افرادی که به فروشگاه شما در رفت و آمد هستند باید یک دوربین نصب کنید.

 • پشت سر مشتری و رو به فروشنده:

  اگر برای فروشندگی شخص دیگری به غیر از خودتان در مغازه مستقر است و اجناس موجود در مغازه، اجناس قیمتی هستند، حتما یک دوربین در این قسمت نصب کنید.

 • صندوق:

  بعد از درب ورودی- خروجی، صندق مهمترین قسمت فروشگاه شما است، چون در این قسمت پول های دریافتی از مشتریان جمع آوری و نگهداری می شود.بهتر است برای این قسمت حداقل از یک دوربین با کیفیت تصویر مناسب استفاده کنید.

 •  انبار:

   اگر قسمتی از فروشگاه خود را به انبار اختصاص دادید و اجناس و کالاهای خود را در آن نگه می دارید، برای نظارت بهتر اجناس ورودی و خروجی به انبار، به شما پیشنهاد می کنیم در این قسمت هم یک دوربین نصب کنید.

 • محوطه خارجی مغازه:

  اگر شما جزو آن دسته افرادی هستنید که شغل شما از حساسیت بالایی برخوردار است. برای این که اتفاقات خارج از فروشگاه خود را زیر نظر داشته باشید تا از خارج از فروشگاه مورد حجوم سارقین قرار نگیرید، بهتر است در محوطه بیرونی فروشگاه هم دوربین نصب کنید.